Formuła 1

„Chciał, bym go zagrał…”

W ubiegłym miesiącu odbyła się charytatywna licytacja, na której amerykański aktor Sylwester Stallone wystawił swoje pamiątki. Zainteresowani mogli między innymi kupić rzeczy związane z najsłynniejszymi filmami, w jakich grał: „Rambo”, „Rocky” czy „Niezniszczalni”. Pośród tych wyjątkowych pamiątek, jedna była wyjątkowa – mówiąc z perspektywy fana motorsportu. To oryginalny kask Ayrtona Senny! Stallone dostał go od Brazylijczyka na początku lat dziewięćdziesiątych.

Sylwester Stallone opowiedział historię tego kasku, oraz zdradził małą tajemnicę:

„Senna był jednym z najwiekszych kierowców historii i chciał, bym opowiedział jego historię. Rozmawialiśmy wielokrotnie przez telefon, bardzo dawno temu. Mówił mi: Myślę, że ten film byłby fantastyczny, gdybyś go zrobił. Lubię twoje filmy. Mógłbyś mnie zagrać w takim obrazie”. Stallone dodał również: „Kiedy pewnego dnia przyszła przesyłka od Senny, byłem bardzo zaskoczony. Zadzwonił później i mówił: Spójrz na kolory mojego kasku, są bardzo podobne kolorystycznie do stroju Rocky’ego Balboa. Kiedy w 1994 roku doszło do tego dramatycznego wypadku, w którym Ayrton zginął, podjąłem decyzję, że nie będą robił filmu o nim. To byłoby zbyt bolesne”

Licytacja pamiątek amerykańskiego aktora przyniosła w sumie ponad 3 mln $. Najdroższa okazała się czarna kurtka noszona przez bohatera serii „Rocky”. Została ona sprzedana za 149.000 $. Strój Ivana Drago, granego przez Dolph’a Lundgren’a w „Rocky IV” poszła za 45.000 $, a kask Ayrtona Senny został sprzedany za 43.500 $

driven-2001-07-g

Sylwester Stallone przygotowywał się do filmu o Formule 1 przez wiele lat. Bywał częstym gościem w padoku, rozmawiał z kierowcami, mechanikami, szefami ekip i właścicielami zespołów. Ostatecznie nie nagrał filmu o F1, a o serii  American CART Champ Car. Zanim w kinach pojawił się film „Driven”, Stallone wydał oświadczenie: „Bardzo przepraszam wszystkich fanów F1, ale jest tam (w F1 – przyp. redakcji) pewien osobnik (Bernie Ecclestone – przyp. redakcji), który ma swój własny plan i pomysł na Formułę. F1 jest bardzo formalna, bardzo trudno jest poznać tam ludzi. Tutaj w CART są oni znacznie bardziej otwarci, co przełoży się na sam film. Jest to bardzo ważne dla mnie , że możemy stworzyć film , który dokładnie przedstawi emocje,  prędkość, technologię i urok wyścigów Champ Car”

80tZrqV8RvjKNaJZTD8GQwvo3Mj

W 2001 roku pojawił się w kinach film „Driven” (polski tytuł „Wyścig”) jednak nie przyniósł on sławy ani aktorowi, ani jego produkcji. Co gorsza, film został okrzyknięty najgorszym filmem 2001 roku.  Z tej perspektywy raczej dobrze, że Stallone nie wziął się za produkcję filmu o F1, ani tym bardziej o legendzie, jaką był Ayrton Senna.

Komentuj

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?

Popularne

To Top