Moto GP

Casey Stoner blisko MotoGP

Podczas trwających w tym tygodniu testów MotoGP na torze w Walencji, wrócił temat powrotu do serii podwójnego mistrza świata, Australijczyka Casey’a Stoner’a. Zdaniem cenionego i znającego tematykę MotoGP dziennikarza Jamiego Kleina, Stoner miałby w przyszłym roku być kierowcą testowym zespołu Ducati. To natomiast daje możliwość startów w serii dla Casey’a z tzw. dziką kartą. w pojedynczych wyścigach w sezonie 2016.

O powrocie Stonera do MotoGp mówi się głośno od ubiegłego roku, kiedy to przed Grand Prix Ameryk w Austin sam zawodnik zaproponował, że może zastąpić kontuzjowanego Daniego Pedrosę. Szefostwo Hondy nie podjęło tematu, co spowodowało frustrację kierowcy.

Ubiegły rok był bardzo nieudany, jeśli chodzi o współpracę na linii Honda-Stoner. Jeszcze podczas przedsezonowych testów Australijczyk zwracał uwagę na agresywną charakterystykę silnika 2015. Marc Marquez zbagatelizował wówczas wypowiedzi Stonera…co skończyło się dla niego aż sześcioma upadkami podczas weekendów wyścigowych.

Czarę goryczy przelał sierpniowy wyścig ośmiogodzinny na japońskim torze Suzuka, w którym to startował Stoner i jechał po niemal pewne zwycięstwo. Niestety Casey przewrócił się i złamał nogę po tym, jak w jego Hondzie doszło do zablokowania manetki gazu.  Początkowo Japończycy starali się ukryć ten kłopot techniczny przed opinią publiczną.

Krążące od kilku tygodni plotki , mówiące o tym, że złe stosunki z Hondą spowodują ponowne związanie siż z Ducati (w którym od czasu jego odejścia zmieniło się zarówno kierownictwo, jak i właściciel marki) potwierdziły się nieoficjalnie w poniedziałek w Walencji. Dyrektor Sportowy Ducati Corse, Paolo Ciabatti, skomentował ostatnie doniesienia bardzo dyplomatycznie. „Casey to dla Ducati bohater. Do końca tego roku związany jest kontraktem z Hondą. Jeśli w przyszłości doszłoby do jego współpracy z Ducati, bylibyśmy bardzo szczęśliwi”.

I tu jest najważniejsze  – fakt, że Ducati nie zdementowało jednoznacznie plotek o rozmowach ze Stonerem sprawia, że jego powrót wydaje się bardzo realny. Na oficjalne rozstrzygnięcia poczekamy do pierwszego stycznia, kiedy końca dobiegnie umowa Australijczyka z Hondą.

Komentuj

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?

Popularne

To Top