Serie Wyścigowe

Bosak pojedzie w Pons Racing

Zespół Formuły V8 3.5 – Pons Racing – ogłosił skład na sezon 2016. W nadchodzącym sezonie pojadą w nim Beitske Visser i Aleksander Bosak .

20 letnia Visser jeździła F3.5 Dallara dla AVF przez dwa ostatnie sezony. Najlepszy jej wynik, to piąte miejsce w 2014 r. Oba sezony ukończyła kolejno na 21 i 23 miejscu. Wcześniej holenderska kierowczyni była częscią Red Bull Junior Team i wygrała wyścig w poprzedniku niemieckiej Formuły 4 – ADAC Formel Masters.

„Jestem szczęśliwa mogąc ścigać się dla Pons Racing w tym roku.” powiedziała Visser. „Formuła V8 3.5 jest bardzo silną serią i nie mogę się doczekać, żeby zasiąść znów za kierownicą. Miałam już okazję pracować w hiszpańskim stroju podczas prywatnych testów w Barcelonie z [Josefem] Zarubą i czułam się jak w domu. Pojawiam się w Pons Racing w najlepszym momencie mojej kariery i czuję, że to jest mój czas. To będzie bardzo interesujący sezon.” 

ALCANIZ (ESP) NOV 4-6 2015 - Collective test of the Formula 3.5 V8 series 2015 at Motorland Aragon. Matevos Isaakyan #40 Pons Racing. Action. © 2015 Diederik van der Laan / Dutch Photo Agency / LAT Photographic

© 2015 Diederik van der Laan / Dutch Photo Agency / LAT Photographic

Partnerem Visser będzie 22-letni debiutujący w tej serii kierowca Aleksander Bosak, który jeździł kilka lat w 2-litrowych kategoriach Formuła Renault i ścigał się w GP3 w zeszłym roku, kończąc sezon na 20 pozycji. Polak testował maszyny F3.5 po sezonie z zespołem Fortec ale właśnie ogłosił dwuletni program startów z Pons.

„Przede wszystkim chciałbym podziękować Adrianowi Valles, szefowi zespołu AVF, za skontaktowanie mnie z Sito Ponsem i jego zespołem.” powiedział Bosak. „Przychodzę z serii GP3, a Formuła 3.5 jest czymś kompletnie innym. Ważne, że to naprawdę pasuje do mojego stylu jazdy. Oczywiście, będę potrzebował nabrać doświcaczenia, szczególnie w „posługiwaniu” się oponami Michelin, ale wierzę, że dam sobie radę. Nie mogę się doczekać testów na torze Circuit of Barcelona-Catalunya, po bardzo długiej zimowej przerwie.”

 

ALCANIZ (ESP) NOV 4-6 2015 - Collective test of the Formula 3.5 V8 series 2015 at Motorland Aragon. Yu Kanamaru #39 Pons Racing. Action. © 2015 Diederik van der Laan / Dutch Photo Agency / LAT Photographic

© 2015 Diederik van der Laan / Dutch Photo Agency / LAT Photographic

Pons Racing to hiszpański zespół motocyklowy i wyścigowy, założony w 1992 przez Sito Ponsa, byłego motocyklowego mistrza świata. Obecnie ekipa startuje w Moto GP oraz w Formule Renault 3.5.

Formula V8 3.5 jest nową seria wyścigową, która powstała w miejsce Formula Renault 3.5 Series, po tym jak Renault ogłosiło swoje wyjście z tej rywalizacji. Organizatorem rywalizacji jest RPM Racing. Weekend wyścigowy składać się będzie z dwóch wyścigów, a o pierwsze punkty zawodnicy powalczą 16-17 kwietnia na torze Ciudad del Motor de Aragón. Cała seria składać się będzie z 9 weekendów, a ostatni będzie mial miejsce na początku listopada.

Komentuj

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?

Popularne

To Top