Motocross

Błażusiak wrócił na tor

Tegoroczny sezon Tadka Błażusiaka nie należy do najlżejszych, ale nasz rodak, mimo przeciwności, które go spotykają, nieustannie podnosi się i walczy. W ubiegły weekend Taddy ponownie stanął w bramce startowej podczas szóstej rundy AMA Endurocrossu w Waszyngtonie. Z pewnością nie był to wymarzony start dla pięciokrotnego mistrza serii, ale najważniejsze jest, że znowu mogliśmy oglądać go w walce z najlepszymi. Błażusiak nie zdołał uniknąć błędów, ani podczas sesji Hot Lap, ani w wyścigu głównym. Jadąc na drugim miejscu za Coltonem Haakerem, nasz rodak zaliczył upadek na kłodzie, który kosztował go spadek na daleką pozycję.

https://www.instagram.com/p/BL4kIFyhNxg/

Taddy zdołał przebić się na piąte miejsce, jednak długo go nie utrzymał, ponieważ po kolejnym błedzie spadł o jedno oczko w dół i nie zdołał już poprawić swojej pozycji kończąc wyścig jako szósty. Bez względu na wynik najważniejsze jest to, że w końcu znowu udało mu się cało ukończyć rundę AMA Endurocrossu.
Najlepszy tego dnia okazał się Cody Webb, któremu bardzo zależało, aby w końcu pokonać Haakera. Co prawda Colton wygrał kwalifikacje oraz wykręcił najlepsze okrążenie podczas Hot Lapu, ale wyścig główny należał do Codiego. Webb już na drugim kółku dopadł i wyprzedził aktualnego Mistrza Świata SuperEnduro i po chwili zaczął zostawiać go z tyłu budując sobie coraz większą przewagę. Haaker robił, co mógł, ale nie był w stanie dorównać szybkością oraz płynnością Webbowi i po wielu „aferach” musiał zadowolić się drugim miejscem. Po raz pierwszy na najniższym stopniu podium stanął młody Ty Tremaine, który jako jedyny z całej stawki nie dostał dubla od pierwszej dwójki.
Top 6 AMA Endurocross Everett:
1. Cody Webb, KTM
2. Colton Haaker, Husqvarna
3. Ty Tremaine, KTM
4. Cory Graffunder, KTM
5. Kyle Redmond, Beta
6. Taddy Blazusiak, KTM

W serii AMA Endurocross pozostały do rozegrania jeszcze dwie imprezy: 5 Listopada w Boise, oraz 19 Listopada w Ontario.

 

Komentuj

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?

Popularne

To Top