Motocross

Błażusiak nie wystartował

Tadeusz Błażusiak nie wystartował w trzeciej eliminacji mistrzostw świata w motocyklowym SuperEnduro, która odbyła się w Pinamar w Argentynie. Polak wycofał się z rywalizacji po treningach poprzedzających zawody. Za bardzo bolał go kciuk lewej ręki, zoperowany przed dwoma tygodniami.

Pierwszą w historii, argentyńską rundę SuperEnduro przeprowadzono na otwartym torze, zbudowanym na terenie Complejo Casino de Pinamar. W wolnych treningach Błażusiak przejechał 7 okrążeń, uzyskując siódmy rezultat w stawce 13 zawodników klasy Prestige. Nowotarżanin wycofał się po dwóch kółkach czasówki.

Track here in Argentina for @superenduro_maxxis WCH looks good @gopro #Tb111

A photo posted by @taddyblazusiak on

W sesji SuperPole najlepszy był Cody Webb. Kalifornijczyk po rozpoczęciu pierwszego finału spadł na piątą lokatę, a od drugiego okrążenia jechał na siódmej pozycji. Ostatecznie na mecie był szósty. Klasą samą dla siebie był Walker, który kontrolował sytuację przez cały dystans.

Po odwróceniu kolejności na starcie drugiego finału, na czele znalazł się Taylor Robert. Przez pierwsze dwa okrążenia prowadził jednak Colton Haaker. Reszta wyścigu ponownie należała jednak do Jonny’ego Walkera. Dopiero w trzecim finale udało się pokonać Walkera. Cody Webb wykorzystał pole position i wygrał 1,2 sekundy przed Walkerem.

Zawody w Argentynie wygrał Jonny Walker zdobywając 59 punktów, drugi był Colton Haaker z 50 oczkami, a na trzecim miejscu dojechał Cody Webb mający na koncie 46 punktów. W klasyfikacji mistrzostw, dokładnie na półmetku rywalizacji prowadzi Walker (159 pkt.) przed Webb’em (148 pkt.) i Haaker’em (134 pkt.). Błażusiak jest na 7 miejscu z 79 punktami na koncie.

Wśród juniorów triumfował Benjamin Herrera. 21-letni Chilijczyk z Talcy, który wygrał drugi i trzeci przejazd w Argentynie. Luis Oliveira, najlepszy w pierwszym wyścigu, ustąpił Herrerze o 9 punktów. Obsadę podium uzupełnił Manuel Lettenbichler, który nadal prowadzi w mistrzostwach. Ósme miejsce zajmuje Emil Juszczak, nieobecny w Argentynie.

Kolejna runda FIM Superenduro World Championship odbędzie się już w najbliższy weekend. Druga część południowoamerykańskiej eskapady najlepszych endurowców świata, będzie miała miejsce 27 lutego w Belo Horizonte w Brazylii.

Komentuj

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?

Popularne

To Top