Motocross

Błażusiak jeszcze bez błysku

Tadeusz Błażusiak wraca bardzo powoli do swojej najwyższej formy. W drugiej rundzie Mistrzostw Świata Superenduro zajął czwarte miejsce, zdobywając 40 punktów. Wygrał z dorobkiem 49 punktów Cody Webb.

Błażusiak przegrał SuperPole o 0.115 s z Coltonem Haakerem. W pierwszym finale nasz rodak prowadził do ostatniego okrążenia. Na finiszu przegrał jednak z Cody’m Webbem i Haakerem. W drugim finale nowotarżanin startował z 15 pola. Na trzecim okrążeniu plasował się już w czołowej trójce. Niestety na piątym okrążeniu spadł na 6 pozycję, i to miejsce dowiózł do mety. Zwycięstwo przypadło Alfredo Gómezowi, drugi był Webb, a trzeci Walker. Na początku trzeciego wyścigu Błażusiak był na początku drugiej dziesiątki, ale jak to bywa z przypadku walecznego Polaka,  zaczął odrabiać straty. Na ostatnim okrążeniu wygrał pojedynek z Webbem o czwartą lokatę, a Jonny Walker wygrał walkę o zwycięstwo z prowadzącym od startu Taylor’em Robert’sem.

Taddy Blazusiak performs during Super Enduro World Championship in Lodz, Poland on Decemberr 05th, 2015

© Red Bull Media House

Druga runda, rozgrywana w Niemczech padła łupem Webba. Drugi był Walker a trzeci Haaker. po dwóch rundach mistrzostw prowadzi Webb, który ma na koncie 102 punkty. Dwa punkty mniej ma Jonny Walker, a na trzecim miejscu sklasyfikowany jest Colton Haaker, na którego koncie są 84 punkty. Tadeusz Błażusiak jest w klasyfikacji mistrzostw 4 z 79 punktami.

W kategorii Junior Superenduro, tak jak w Łodzi, wygrał Manuel Lettenbichler. Podobieństw jest więcej, bo tak jak w Polsce, tak i w Niemczech odniósł on trzy zwycięstwa w stawce juniorów. Piąte miejsce wywalczył Emil Juszczak. Na 10 pozycji sklasyfikowano Oskara Kaczmarczyka, na 12 Grzegorza Kargula, na 14 Dawida Nastulę, a 15 był Adrian Andrzejak.

 

Komentuj

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?

Popularne

To Top