Żużel

Bardzo dobry start Berge

Dimitri Berge dość nieoczekiwanie wygrał 2. finał IMŚJ w Pardubicach. Na podium poza Francuzem zobaczyliśmy jeszcze Patrick’a Hansen’a i Max’a Fricke. Czwarty w finale był Jack Holder. Zawody z Pardubic na naszym kanale na żywo oglądało ponad 30 tysięcy widzów.

II runda IMŚJ na żużlu w Pardubicach była częścią żużlowego weekendu w Czeskim mieście, zwanego 68. Zlata Prilba. Zawody były niejako otwarciem tego weekendu i to otwarciem bardzo udanym. Na starcie do tej rundy stanęło 16 zawodników, którzy w fantastycznych pojedynkach rywalizowali o punkty w turnieju finałowym mistrzostw świata. Po 1. finale Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów zdecydowane prowadzenie w klasyfikacji tych zawodów mieli Krystian Pieszczek i Robert Lambert. Początek zawodów pokazał, że mocno premiowani będą zawodnicy startujący bliżej krawężnika. Bardzo szeroki tor w Pardubicach był dość uciążliwy dla żużlowców ustawiających się pod bandą, którzy po dobrym starcie mieli problemy aby szybko dojechać do krawężnika i walczyć o punkty. Z początku decydował więc start, ale po kilku wyścigach nawierzchnia zaczęła pozwalać na walkę na dystansie, i wtedy zaczęły się prawdziwe emocje na Pardubickim torze. Co ważne, wiele wyścigów pokazało, że skuteczna może być jazda przy krawężniku, jak i po zewnętrznej.

Bardzo szybki był w tych zawodach Krystian Pieszczek, ale po pechowym defekcie w czwartym starcie (jechał wówczas na prowadzeniu) nie odzyskał rytmy. Było to tym bardziej bolesne, że w ostatnim swoim starcie Polak startował spod bandy, a za rywali miał Berge i Fricke’a. Nie dojechał do łuku na tyle szybko, by móc rywalizować z liderami i rundę zasadniczą zakończył z dziewięcioma punktami, które (na szczęście) dały mu awans do półfinału. W czołówce było bardzo ciasno, bo również inni żużlowcy przeplatali dobre starty ze słabymi. Polskich kibiców ucieszył fakt, że wśród najlepszych znajdował się Paweł Przedpełski. Słabszy dzień miał Bartosz Smektała.

14316848_1507892325903262_6489759540944021962_n

W biegach półfinałowych Polacy jednak się nie liczyli i w finale byliśmy świadkami rywalizacji bez naszych reprezentantów. Najszybszy był Berge, który kilka dni wcześniej wygrał Juniorskie Mistrzostwa Europy. Rozstrzygnięcia z Pardubic spowodowały, że w klasyfikacji generalnej IMŚJ na żużlu zrobiło się bardzo ciekawie. Prowadzący Fricke i Lambert mają po 30 punktów, zaś tylko oczko traci do nich Pieszczek, a bardzo blisko są Berge i Jack Holder. Ostatni finał rozegrany zostanie 2 października na torze w Gdańsku, który z pewnością będzie atutem Krystiana.

Klasyfikacja Generalna IMŚJ na żużlu po dwóch rundach:

1. Max Fricke 30 pkt.
2. Robert Lambert 30 pkt.
3. Krystian Pieszczek 29 pkt.
4. Dimitri Berge 25 pkt.
5. Jack Holder 25 pkt.
6. Patrick Hansen 20 pkt.
7. Paweł Przedpełski 17 pkt.
8. Josh Bates 17 pkt.
9. Erik Riss 16 pkt.
10. Bartosz Smektała 13 pkt.
11. Eduard Krcmar 12 pkt.
12. Wiktor Kułakow 12 pkt.
13. Adam Ellis 10 pkt.
14. Joel Andersson 9 pkt.
15. Mikkel B. Andersen 8 pkt.
16. Zach Wajtknecht 1 pkt.
17. Patrik Mikel 1 pkt.
18. Max Clegg  0 pkt.
19. Nathan Greaves 0 pkt.

Komentuj

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?

Popularne

To Top