Serie Wyścigowe

Audi chce zdobyć koronę

W Macau rozpoczyna się dzisiaj weekend wyścigowy w klasie GT.  Wśród wielu wyścigów odbędzie się między innymi druga edycja FIA GT World Cup, w której rywalizować będą samochody specyfikacji GT3. Impreza jest częścią GT Asia Series, a wielką nadzieję na wygranie tego wyścigu ma zespół Audi, który wystartuje swoim modelem R8 LMS. Trzy razy z rzędu: w 2011, 2012 i 2013 roku wygrywał w tym miejscu wyścig Edoardo Mortara, ale wówczas nie był on częścią rywalizacji o puchar świata. Dla 20-letniego Włocha, to będzie ostatni start w barwach Audi „Bardzo chciałbym zakończyć ten start i całą moją współprace z Audi zwycięstwem”, powiedział Mortara.

A1611963_fullNa starcie do tego wyścigu pojawi sie on z numerem 7, a siostrzany samochód prowadzony przez Laurens’a Vanthoor’a pojedzie z ósemką na masce. 25-letni Belg wygrał dotychczas trzy wyścigi  Międzynarodowych Mistrzostw GT oraz cztery 24-godzinne wyścigi w Audi R8 LMS. Zna doskonale trasę w macau, która liczy 6,12 km, ze swoich startów w Formule 3, jak również z rywalizacji w samochodach GT.

Natomiast kierowca Audi DTM Nico Müller, nie startował nigdy w Macau i zna ten tor tylko z symulatorów, w których spędził kilkanaście godzin przed wyjazdem do Chin. „W Makau, najlepsze na świecie samochody i zespoły GT staną przeciwko sobie. Jest kilku faworytów, a ja do nich nie będę należał, bo pojadę tam pierwszy raz, co będzie sporym wyzwaniem”  mówi Szwajcar. Jednak po wygraniu tegorocznego wyścigu DTM na Norisring udowodnił, że jest bardzo szybki na ulicznych torach. 24-letni kierowca pojedzie w niemieckim zespole Phoenix Racing. Jego kolegą z teamu, będzie lokalny zawodnik Marchy Lee. Został on mistrzem pierwszego sezonu Audi R8 LMS Cup w 2012 roku i doskonale zna ten wyścig, ten tor i to miejsce.

W wyścigu zobaczymy też trzech innych kierowców startujących Audi R8 LMS, będą to: Cheng Congfu, Tommy Tulpe i Fabian Plentz.

„Dzięki tej mieszance zawodowców i amatorów mamy szeroką bazę i zdecydowanie lepiej będziemy mogli rozpoznać warunki panujące na torze w Makau,” mówi Chris Reinke, szef Audi Sport. „Każda z czterech marek musi wyznaczyć dwa samochody do klasyfikacji producentów. W naszym przypadku, to samochody Edoardo Mortara i Laurens Vanthoor. Mając doskonale w pamięci ubiegłoroczną porażkę, gdzie przegraliśmy zwycięstwo o kilka sekund, jesteśmy zdeterminowani, aby wygrać w tym roku.” Dwie wolne sesje treningowe przed kierowcami, a później odbędzie się 12 okrążeń wyścigu kwalifikacyjnego – to w  sobotę, 19 listopada . Dzień później odbędzie się wyścig o puchar FIA GT World Cup.

Komentuj

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?

Popularne

To Top