Żużel

2. Runda IMŚJ na żużlu tylko we WrOOOOm Tv!

Pierwsza runda IMŚJ na żużlu, którą mogliście oglądać na naszym kanale w czerwcu (tutaj link do transmisji), była dla nas sukcesem. Na żywo zwycięstwo Krystiana Pieszczka z Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra oglądało ponad 40 tysięcy widzów. Przed nami druga runda zawodów, tym razem w Pardubicach i wierzymy, że oglądających będzie jeszcze więcej.

Zawody rozpoczną się w piątek o godzinie 19.15 na torze w Pardubicach, a na naszym kanale na Youtube, będziecie mogli transmisję oglądać już od godziny 18.45. Studio w trakcie zawodów poprowadzą prawdziwi eksperci od „czarnego sportu”: zawodnik FOGO Unii Leszno, startujący w tym sezonie w turnieju Speedway Best Pairs w zespole Eport2000.pl Team – Grzegorz Zengota, oraz były menadżer Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra, uznawany za jednego z najlepszych taktyków w tym sporcie w naszym kraju Jacek Frątczak. Ekipę przeprowadzającą transmisję uzupełnią komentujący te zawody Tomasz Lorek – jeden z najbardziej charyzmatycznych i charakterystycznych dziennikarzy zajmujących się żużlem w naszym kraju, oraz urocza ale i szalenie dociekliwa Marcelina Rutkowska, która w parku maszyn będzie rozmawiała z zawodnikami. Tak profesjonalna obsługa tej transmisji tylko dopełni wielkie sportowe emocje, których będziemy świadkami!

 

Pierwsza runda FIM Speedway U21 World Championship odbyła się 18 czerwca na torze Adrian Flux Arena w King’s Lynn. Na starcie pojawiło się 18 najlepszych zawodników, którzy nie przekroczyli 21. roku życia, w tym trzech Polaków: Paweł Przedpełski, Bartosz Smektała oraz Krystian Pieszczek. Przedpełski zastąpił w tej rywalizacji kontuzjowanego Maksyma Drabika, który kilka dni przed zawodami doznał kontuzji podczas meczu szwedzkiej Elitserien. Zawody wygrał Krystian Pieszczek, który w finałowym biegu pokonał faworyta gospodarzy, świetnie radzącego sobie tego dnia na torze Roberta Lamberta. Trzeci w finałowym biegu dojechał Max Fricke, a czwarty był Erik Riss. Postawa tego ostatniego – reprezentanta Niemiec – była chyba największym pozytywnym zaskoczeniem tych zawodów.  Specjalizujący się w startach na długim torze Riss, był jedynym żużlowcem, który w fazie zasadniczej pokonał Roberta Lamberta.

Pozostali Polacy awansowali do półfinałów. Bartosz Smektała odpadł w tej części rywalizacji, a Paweł Przedpełski w niej nie wystartował, choć zgromadził 6 punktów, które dawały mu taką szansę. Niestety zawodnik Get Well Toruń miał wypadek w 12. biegu i po nim nie kontynuował już rywalizacji. Dorobek punktowy naszych zawodników p pierwszej rundzie wygląda więc następująco: Smektała 7, Przedpełski 6, Pieszczek 20.

W drugiej rundzie ponownie zabraknie Maksyma Drabika i ponownie zastąpi go Paweł Przedpełski. Pomimo zakończenia procesu rehabilitacji żużlowca Sparty Wrocław, był on zmuszony do zrezygnowania ze startów w mistrzostwach juniorów: „Niestety, moja noga nadal nie jest w pełni sprawna, a to nie pozwala mi jeździć na 100%. W zawodach zawsze chcę dawać z siebie maksa, wiec z ogromnym żalem musiałem podjąć taką decyzję.”– powiedział Maksym Drabik.

„Jestem naprawdę szczęśliwy, że wystartuję w następnej rundzie tych mistrzostwach, jednak szkoda, że w ten sposób, kosztem Maksyma. Niestety, to jest właśnie speedway. Kontuzja jednego zawodnika jest szansą dla drugiego. Mój występ w Kings Lynn był naprawdę pechowy, straciłem wiele punktów, ale mam zamiar w Pardubicach walczyć o każdy metr toru oraz o każdy punkt.” – powiedział Paweł Przedpełski

 

Wobec absencji Maksyma Drabika na oficjalniej liście startowej możemy zobaczyć następujące nazwiska:
1. Eduard Krcmar (Czechy)
2. Bartosz Smektała (Polska)
3. Jack Holder (Australia)
4. Joel Andersson (Szwecja)
5. Patrik Mikel (Czechy) – dzika karta
6. Josh Bates (Wielka Brytania)
7. Wiktor Kułakow (Rosja)
8. Max Fricke (Australia)
9. Robert Lambert (Wielka Brytania)
10. Krystian Pieszczek (Polska)
11. Patrick Hansen (Dania)
12. Erik Riss (Niemcy)
13. Paweł Przedpełski (Polska)
14. Mikkel B. Andersen (Dania)
15. Dimitri Berge (Francja)
16. Adam Ellis (Wielka Brytania)
17. Ondrej Smetana (Czechy)
18. Josef Novak (Czechy)

Wydarzenie, na zlecenie One Sport, transmitować będzie  Wroooom.tv a sygnał zostanie wyprodukowany przez Livetoshow.tv

Komentuj

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?

Popularne

To Top